Szkolenie w praktyceSzczegóły szkolenia

Zamów

98.00 PLN

kurs Photoshop - od A do Z

kurs Photoshop - od A do Z

+
-
 

Podstawowe informacje o programie i trybach pracy

To musisz wiedzieć zanim wykonasz pierwsze prace w programie Photoshop

Pewne czynności, a dotyczy to każdego programu mogą być wykonywane niezgrabnie i powoli. Zacznij od tej lekcji, która pozwoli Ci uniknąć nabierania złych przyzwyczajeń dotyczących poruszania się po obrazach.

6,08 min

Dobierz odpowiedni tryb pracy w zależności od typu pracy, kótrą przygotowujesz.

Przygotowując zdjęcia pod druk, internet, punkt fotograficzny, video będziesz potrzebował odpowiedniego trybu pracy. Jaki najlepiej wybrać dla różnych typów produkcji?

15,92 min

Formaty plików w zależności od typu pracy.

Czy każdy format pliku na przykład JPG, TIFF jest równie dobry w pracy przygotowanej pod druk, ekran komputera lub telewizora. Oczywiście, że nie. Podobnie kwestia rozdzielczości pracy ma kolosalne znaczenie.

28,00 min

Aby modyfikować fragmenty zdjęć, czy innych prac musisz potrafić je zaznaczać.

Od zapoznania się i potem umiejętnego wykorzystania metod zaznaczania zależeć będzie szybkość i precyzja zmian dokonywanych na Twoich zdjęciach.

15,93 min

Warstwy i podstawowe techniki pracy

Wprowadzenie warstw pozwala na tworzenie kompozycji i różnych efektów.

Czy byłoby możliwe wygodne umieszczenie kilku księżyców na niebie w fotomontażu bez udziału warstw? Raczej nie. Podobnie rzecz się ma z napisami, przyciskami, banerkami. Ciężko sobie wyobrazić pracę w Photoshopie bez warstw, które można śmiało nazwać obi

18,50 min

Kompozycja wykorzystująca metody zaznaczania, przekształceń i pracę na warstwach

Tworzymy fragment prezentacji, w której wykorzystując metody zaznaczania, przekształceń i oczywiście pracy na warswtwach składamy zadziwiającą postać.

22,27 min

Element strony www lub prezentacji wykorzystujący warstwy, różne metody zaznaczania, przekształcenia warstw.

Tworzymy baner reklamowy na stronę www, który wykorzystuje pracę na warstwach, narzędzie tekstu i przekształcenia. Przekształcenia są możliwe do wykonania dzięki umiejętnemu podziałowi grafiki na warstwy.

33,78 min

Plakat z wykorzystaniem pracy na warstwach, grupowania i selekcji

Tworząc plakat wykorzystujemy oczywiście zaznaczanie (wygładzanie, wtapianie, zawężanie), tradycyjnie pracę na warstwach (krycie, wprowadzenie do trybów mieszania, scalanie, grupowanie), wypaczanie tekstu.

25,22 min

Tworzymy element prezentacji wykorzystując elementy tekstu i zdjęć

Czy tworzenie kompozycji różnego rodzaju w Photoshopie jest wielkim wyzwaniem? Włąściwie opanowanie narzędzia tekst, pracy na warstwach, przekształceń pozwala już na całkiem swobodne działanie. Tworząc element prezentacji dodatkowo wykorzystujemy wypełnie

22,85 min

Wykorzystując proste narzędzia Photoshopa zaprojektowaliśmy layout strony www.

Layout strony www zaprojektowany z wykorzystaniem pracy na warstwach, narzędzi selekcyjnch, wypełniania i obrysu. Wymiarujemy go odpowiednio i wprowadzamy elementy stylów warstw.

24,87 min

Czy można w prosty sposób stworzyć elementy, kótrych nie ma na zdjęciu lub uatrakcyjnić napis lub logo szybko dodając cień lub efekt 3D?

Zapoznajemy się z metodami pracy na stylach warstw, które umożliwiają dodawanie cieni, trójwymiary, uwypuklenia lub wklęśnięcia, efektowne wypełnienia i nie tylko za pomocą prostych metod.

10,00 min

Utworzymy atrakcyjny baner i wypełnimy go własnym wzorkiem.

Tworzenie własnych wypełnień pozwala na dużą oryginalność wypełnianych powierzchni. Wychodzimy wtedy poza wypełnienia jednolite lub tonalne.

10,05 min

Profesjonalne efekty na zdjęciach z gradientem w roli głównej

Stwórz bajkową atmosferę na Twoich zdjęciach. Tworzymy gradient, aby wykorzystać go w efektach modyfikujących fragmenty zdjęć. Wykorzystaj również podstawy trybu mieszania warstw.

14,22 min

Baner na górze strony wymaga często przejść tonalnych i zawsze pracy na warstwach.

Tworzymy prosty baner, który może być umieszczony na stronie www z wykorzystaniem wypełnień tonalnych, przekształceń na warstwach i stylów warstwy. Pojawiają się również inne narzędzia takie, jak guma.

21,83 min

Narzędzia malarskie

W Photoshopie możesz ustawić kształt pędzla w dowolny sposób. Wiele narzędzi korzysta z pędzli.

Teoretyczne wprowadzenie do narzędzi malarskich. Omówienie ogólne pędzli, jak je tworzymy, zapisujemy, które narzędzia korzystają z tych samych możliwosci tworzenia pędzli. Definiowanie własnych pędzli. Omawiane są również narzędzia malarskie korzystające

38,00 min

Utwórz własne kształty pędzla.

Teoretyczne wprowadzenie metod definiowania wielkości i kształtu pędzla.

8,65 min

Niektóre efekty osiągniesz za pomocą narzędzi, które zaskakują nawet najbardziej kreatywnych.

Cofając fragmenty operacji możesz doprowadzić do niezwykle efektownych rezultatów. Odkryj pędzel historii.

7,97 min

Zaznaczanie zaawansowane

Zaznaczanie zakresem kolorów.

Czy nie miałeś ochoty przemalować swojego domu lub samochodu, zmienić koloru włosów? Oczywiście wirtualnie. Do tego wygodnie jest wykorzystać zaznaczanie zakresu koloru ponieważ z łatwością potem przekolorujesz wybrane fragmenty obrazu.

8,72 min

Maska warstwy. Zaawansowane metody selekcji.

Gdy nakładasz dwa obrazy lub fragmenty obrazów na siebie, często wygląda to nienaturalnie. Maska warstwy pomaga uniknąć tego problemu. Maskę warstwy możesz również używać do uzyskania spektakularnych efektów.

15,67 min

Maska warstwy pozwala na niestandardową selekcje i ciekawe efekty.

Maska warstwy wykorzystana do efektu zwiększenia ostrości fragmentu obrazu i równoczesnego rozmycia innej części zdjęcia. W ćwiczeniu wykorzystujemy również filtr rozmycia.

13,85 min

Korekta zdjęć

Wyrzuć ze zdjęcia niepożądane postacie za pomocą narzędzi retuszu

Możesz usunąć praktycznie z każdego zdjęcia te fragmenty, które znlazły się tam przypadkowo lub są po prostu niechciane. Zapoznaj się z narzędziem stempla.

7,50 min

Dlaczego znalazł się na zdjęciu ktoś kogo tam nie powinno być? Jak się go pozbyć ze zdjęcia.

Nie tylko trzeba potrafić dobrać najlepsze narzędzie retuszu ale również prostować przekrzywione zdjęcia. Często się to zdarza zwłaszcza jeśli zdjęcia są robione w pośpiechu.

6,12 min

Usuń z twarzy niedoskonałości, czyli pędzel korygujący

Czy nigdy nie mieliście ochoty retuszować zdjęcia twarzy w celu pozbycia się wszelkich niedoskonałości? Photoshop pozwala na wiele w tej materii. Pędzel korygujący i punktowy pędzel korygujący zapewnią perfekcyjny retusz skóry.

5,58 min

Korekta obrazu nie musi być realizowana koniecznie za pomocą filtrów. Polecenia z paska narzędzi pozwalają na wiele.

Korygujemy zdjęcie za pomocą narzędzi do retuszu. Kilka ruchów myszą pozwala na poprawę wyrazistości zdjęcia. Rozjaśnianie, ściemnianie, nasycanie, wyostrzanie i rozmywanie mogą być realizowane na fragmentach obrazu za pomocą specjalnie dobranych pędzli.

12,20 min

Korekta obrazu za pomocą poziomów.

Jak rozjaśnić, ściemnić, zwiększyć kontrast w obrazie za pomocą jednej z najbardziej profesjonalnych metod korekty obrazu w Photoshopie, czyli poziomów.

9,63 min

Korekta barwna za pomocą poziomów.

Ferrari zostało sfotografowane o zmroku. Poziomy pozwolą na delikatną korektę kolorystyki zdjęcia.

7,22 min

Balans kolorów wykorzystany do zmiany barwy części zdjęcia.

Balans kolorów wykorzystany w nietypowy sposób do zmiany barwy nieba. Przykład obrazuje również pracę na masce warstwy.

6,25 min

Profesjonalna korekta obrazu może być zrealizowana za pomocą krzywych.

Zdjęcie, a raczej jego fragment zostaje poprawiony. Prezentujemy podstawowe narzędzie korekty obrazu, czyli krzywe. Mogą być one alternatywą dla Poziomów i dają zdecydowanie większe możliwości.

9,97 min

Zaawansowane metody korekty zdjęć.

Zaawansowane metody korekty zdjęć. Rozjaśnij, ściemnij lub popraw kontrast super precyzyjnie wybierając fragmenty zdjęcia bez ingerencji we wszystkie piksele. Korekta zdjęcia za pomocą krzywych, masek, filtrów korygujących.

7,30 min

Nie podoba Ci się kolor kwiatów. Zmień go, nasyć lub wykonaj efekt sepii.

Jak wykorzystując barwę i nasycenie można w banalny sposób zmodyfikować kolor fragmentu, lub całego zdjęcia. Jak stworzyć efekt sepii lub zwiększyć siłę kolorów Waszego zdjęcia.

6,55 min

Techniki tworzenia obrazów monochromatycznych za pomocą Mieszania Kanałów i Czarno-biały.

Zdjęcie zostało przekształcone z obrazu kolorowego w czarno-biały z zachowaniem odpowiedniej głębi i z zachowaniem kanałów.

6,62 min

Zaawansowane techniki tworzenia obrazu czarno-białego z głębią i wcześniejszą korektą za pomocą kadrowania i prostowania zdjęcia.

Profesjonalny efekt sepii. Obraz monochromatyczny zostaje uzyskany dzięki pracy na warstwach, mieszania trybów i maskowania, zaawansowanej pracy na kanałach z wykorzystaniem krzywych i filtrowania.

12,33 min

Automatyzacja

Automatyzacja czynności w Photoshop.

Czyli mamy 300 zdjęć do zwymiarowania i musimy je przygotować pod www i do druku. Czy żmudnie będziemy to robić po jednym zdjęciu? Oczywiście, że nie.

8,88 min

Zdjęcia panoramiczne są normą na stronach hoteli, restauracji.

Photoshop oferuje narzędzia, kótre pozwalają na automatyczne łączenie zdjęć przygotowanych w celu utworzenia panoramy. Tworząc panoramy często będziemy modyfikować wielkość obszaru roboczego.

8,08 min

Ścieżki

Dowolne kształty mogą zostać wykorzystane na stronach www lub prezentacjach, jako przyciski.

Narzędzia wektorowe w Photoshopie nie należą do najlepszych, lecz pozwalają na w miarę swobodne kształtowanie krzywych. Za pomocą tych narzędzi wykonasz dowolne elementy strowania na stronach www, czy prezentacjach.

14,08 min

Zaznaczaj za pomocą narzędzi wektorowych w celu zwiększenia precyzji i komfortu pracy

Zaznaczając za pomocą masek wektorowych możesz zwiększyć precyzję zaznaczenia w stosunku do narzędzi selekcji typu lasso. Dodatkowo możesz takie selekcje zapisywać i tworzyć z nich maski wektorowe. Przykład, który znajdziesz w tym filmie wymaga mega precy

20,70 min

Tworzymy layout strony www z wykorzystaniem pracy na warstwach, narzędzi wektorowych, wypełnień i nie tylko…

Podsumowanie pracy z podstawowymi narzędziami koniecznymi w pracy dla twórców stron www. Od narzędzi wektorowych przez pracę na warstwach i z tekstem, stylami warstw aż do finalnego layoutu.

16,78 min

Tworzymy layout strony www z wykorzystaniem pracy na warstwach, narzędzi wektorowych, stylów, ścieżek roboczych

Oryginalne layouty są najczęściej tworzone w programie Photoshop. Aby swobodnie realizować swoje projekty grafik musi mieć opanowane większość narzędzi programu.

26,87 min

Konieczne warunki techniczneKomputer użytkownika musi być sprawny i posiadać:

  1. Głośniki lub słuchawki,
  2. Kartę dźwiękową,
  3. Aktualną wtyczkę Adobe Flash w przeglądarce,
  4. Program, którego dotyczy szkolenie,
  5. Twoja przeglądarka musi mieć włączoną obsługę języka JavaScript,
  6. Nie możesz korzystać ze starych przeglądarek internetowych
    (możesz włączyć przykładową lekcję i sprawdzić, czy wykład działa prawidłowo),
  7. Korzystanie z wykładów i pobranie ćwiczeń wymaga połączenia z internetem,
  8. Dla Twojego komfortu zalecamy monitor o szerokości większej niż 1000 pikseli.
Pełna instrukcja
 

Programy szkoleń

Uwagi i błędy

Pliki COOKIES

Kontakt